20.11.2024 10:00
У Будинку культури села Дмитрівка відбувся захід пам’яті «1 000 днів і ночей»
З нагоди відзначення трагічної і водночас героїчної дати – 1 000 днів з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, в селі Дмитрівка, для здобувачів освіти Дмитрівського академічного ліцею «Перспектива» провели захід, спрямований на виховання патріотизму, національної гідності та увіковічення пам’яті героїв, які захищають Україну.
Захід розпочався з виконання Державного Гімну України. Ліцеїсти переглянули відеосюжети про перші дні війни, бойові дії та період окупації території громади. Відеосюжети створені за участі Тараса Дідича, Дмитрівського сільського голови, Тамари Блідченко, медичної сестри КНП «Дмитрівський медичний центр».
Статистичні дані загиблих та руйнацій в Україні, а також у Дмитрівській громаді, які озвучила Софія Хмельовська, ведуча заходу, свідчать про те, що ці 1000 днів спротиву є героїчними і трагічними. Більш ніж 600 воїнів нашої громади воюють у лавах ЗСУ, захищаючи рідну землю, 54 військовослужбовці поповнили небесне військо, їхні імена закарбовані на «Алеях Героїв» населених пунктів. Пекучі сльози забриніли на очах Софії, коли вона почала розповідати про свого батька, який повернувся на щиті у червні 2024 року. Дівчина швидко опанувала себе, говорячи про волонтерську діяльність, якою вона сама займається. Волонтерка отримала водійське посвідчення заради того, щоб переправляти на фронт автомобілі вкрай необхідні бійцям. ЇЇ розповідь зворушила кожне серце присутніх у залі.
Учасник АТО/ООС, який воював на Донбасі у складі групи спеціальних операцій, і був звільнений з лав ЗСУ, у зв'язку з важким пораненням, поділився своїми спогадами про бойовий досвід. Розповідь запрошеного гостя супроводжувалась наданими особистими фото та відеосюжетами про війну, які демонстрували на широкому екрані. Військовослужбовець, який пройшов найскладніші випробування під час війни, був задіяний у найважливіших операціях і став справжнім прикладом мужності, сили духу та патріотизму.
Тетяна Зелена, волонтерка з села Мила, також поділилася своїми власними болючими спогадами про початок війни. Приватний будинок, у якому мешкала родина пані Тетяни, був пошкоджений, а в батьківський будинок чоловіка прилетіла ракета, згорів дотла. Тетяна з чоловіком не опустили руки, вони почали допомагати ЗСУ всім чим могли. Згуртували навколо себе людей, які їм допомагають. Ось так і виник волонтерський центр «Милі бджілки». Волонтери сплели більш ніж 600 маскувальних сіток різних розмірів, залили сотні окопних свічок, спекли безліч пиріжків, смаколиків. А ще зв’язали панчохи, пошили зимові рукавиці, килимки для сидіння та багато інших речей так необхідних для військових на фронті. Посилочки, відправлені ними вчасно прибувають на місце призначення, військовослужбовці задоволені тісній співпраці з невтомними «бджілками».
Документальний фільм про війну «Довга доба», відомого українського режисера Алана Бадоєва, знятого спільно з телеканалом "1+1 Україна" - унікальне свідчення трагічних подій і злочинів росії очима українців справив надзвичайно глибоке емоційне враження на юних глядачів від побаченого на екрані.
Захід завершили хвилиною мовчання, під час якої учасники схилили голови у пам'ять про Героїв, які віддали життя за незалежність та свободу України. Учні, вчителі, військовослужбовці поклали квіти до пам’ятних фотостендів полеглим на «Алеї Героїв».
Щиро дякуємо Збройним Силам України, завдяки яким діти мають можливість навчатися, розвиватися і будувати своє майбутнє під мирним небом!
Поділитись
Дізнайтеся також
03/12/2024
Волонтери Дмитрівської громади - Благодійна організація Благодійний Фонд «Сила Братерства»
27/11/2024
Долучайся до безпілотних систем 114 бригади!
Усі новини