Логотип

Дмитрівська територіальна громада

Київська область

06.01.2025 17:59

Волонтери із села Шпитьки завжди готові допомогти та підтримати наших Захисників

5389dce2-dff6-4fa5-af63-bb9036013e33.jpg

Волонтерський осередок у селі Шпитьки розпочав свою роботу наприкінці липня 2022 року. У приміщенні старої котельні села Шпитьки волонтери облаштували свій «виробничий цех». Поки спеціалісти майстрували станок для плетіння маскувальних сіток, охочі поїхали «переймати досвід» сіткоплетіння у волонтерський центр села Мила «МИЛІ БДЖІЛКИ». Згодом Тетяна Зелена, засновниця і координаторка  центру села Мила приїхала в село Шпитьки, дала «майстер-клас» по заплітанню. Щоб вдосконалити свої навички шпитьківчанам довелося передивитися багато відеоуроків  в інтернеті. Перші сотні сіток були заплетені тканиною. Вони були дуже важкі та незручні в користуванні. Через деякий час волонтери перейшли на легкий матеріал - спанбонд. У лютому 2023 року волонтерський центр отримав назву  на «Допоможемо разом, Шпитьки». Спочатку замовлення робили військовослужбовці-односельці, які несуть службу в ЗСУ. Але невдовзі посипалися заявки з «нуля», з різних бойових підрозділів, із конкретними замовленнями. Ось тоді  перейшли на піддупники, захисний одяг, плащі, бахіли, кікімори, нашоломники, кавери, окопні свічки, білизну для шпиталів.

Після року кропіткої роботи волонтери зрозуміли, що потрібно долучати до волонтерських ініціатив якомога більше небайдужих людей, необхідна популяризація їх діяльності  в громаді. У серпні 2023 року в мережі ФБ з’являється нова сторінка «Допоможемо разом, Шпитьки». З того часу робота зі збору коштів для надання необхідної допомоги військовим ведеться через месенджери, соцмережі.

Необхідно зазначити, що основними донорами з самого початку існування волонтерського осередку - є Ганна Кулаковська, родина Римарчуків Олександр Мартиненко, директор ТОВ «Марамакс». Користуючись нагодою Ірина Прудиус, координаторка волонтерського осередку «Допоможемо разом, Шпитьки», висловлює щиру подяку тим, хто надає фінансову допомогу на реалізацію запитів від військових. Вона зізналася, що фізично не може перелічити всіх, хто донатить, надає харчові продукти, медикаменти, хто віддалено виконує частину замовлень і передає їх у волонтерський центр. Координаторка передає низький уклін всім своїм помічникам-односельцям, а також жителям сіл Личанка, Петрушки, Мрія, Мила, Лісне, Горбовичі, Гореничі, Бузова. Приємно, що люди з Києва, Василькова, Макарівського району, Клавдієво-Тарасового, Білогородки також беруть активну участь у волонтерському русі започаткованого шпитьківчанами. Плідна співпраця волонтерів з працівниками Шпитьківського ЗДО «Світлячок», учнями й вчителями Шпитьківського академічного ліцею «Скіф» сприяє патріотичному вихованню молоді – майбутнього нашої держави.

Ірина пояснює, що у кожного з волонтерів своя мотивація допомагати військовослужбовцям. Але головним є те, що у волонтерському центрі «Допоможемо разом, Шпитьки» цінується праця і відданість, про що свідчать подяки та відзнаки, трофеї, знамена, які надсилають їм військовослужбовці – це експонати  можливих експозицій для музею, які після закінчення війни волонтери зможуть передати в користування.

Важливість і  значущість своєї роботи люди усвідомлюють тоді, коли військові присилають звіт про те, як вони використовують передані захисні костюми, маскувальні сітки, якими накривають техніку,  бліндажі.  Ось тоді волонтери починають розуміти, що праця їхніх невтомних рук захищає когось від ворожих очей – це гріє душу, дає натхнення для подальшої роботи. Взаємодопомога і взаємовиручка – це основні принципи їх роботи. Неможливо навіть пояснити феномен людської взаємодопомоги, який став ще потужнішим під час повномасштабної війни, але він дійсно працює! 

Ірина Прудіус закликає всіх охочих та небайдужих долучатися до збору коштів

💳Номер картки

4441114419545155

До Перемоги - тільки разом!

Ми будемо й надалі продовжувати публікувати розповіді про волонтерів Дмитрівської громади на ФБ сторінці: https://www.facebook.com/Dtgromada, сайті https://dtg.gov.ua/