08.06.2026 17:12
Довгострокові рішення для ВПО: делегація Дмитрівської громади взяла участь у всеукраїнському форумі
Нещодавно представники Дмитрівської сільської ради взяли участь у дводенному форумі «Розбудова систем задля досягнення довгострокових рішень для ВПО», що відбувся у місті Києві.
Захід був організований Благодійним фондом «Право на захист» за підтримки УВКБ ООН в Україні. Форум об’єднав представників органів влади, міжнародних і громадських організацій, експертів та практиків для формування єдиної стратегії підтримки внутрішньо переміщених осіб.
Програма форуму об'єднала панельні дискусії з представниками міністерств та фасилітовану роботу в тематичних групах.
Делегація Дмитрівської громади активно долучилася до воркшопів, де розбиралася комплексна модель інтеграції ВПО.
Ця модель поєднує 5 критично важливих елементів:
1. Житлові рішення;
2. Механізми компенсацій;
3. Доступ до якісних соціальних послуг;
4. Підтримку зайнятості та працевлаштування;
5. Соціальну згуртованість.
Наскрізною темою обговорення стало співфінансування — реальний інструмент для громад, який дає змогу втілювати ці напрями в життя. Окремий важливий акцент під час панельних дискусій було зроблено на регіональному програмуванні, бюджетуванні на основі даних, а також на інституційному захисті та забезпеченні житлом ВПО старшого віку.
Довгострокові та сталі рішення для внутрішньо переміщених осіб можливі лише тоді, коли державна інституційна структура, законодавство, практичні дії громад працюють як єдина синхронізована система.
Отриманий досвід та напрацьована матриця рішень допоможуть Дмитрівській громаді ще ефективніше впроваджувати програми інтеграції на місці. Наш пріоритет — забезпечити кожній людині, яка знайшла прихисток у нашій громаді, належну підтримку, соціальний захист та умови для економічного розвитку.
Тарас Дідич, Дмитрівський сільський голова, щиро дякує організаторам форуму — БФ «Право на захист» та УВКБ ООН в Україні, а також спікерам, міжнародним партнерам за високий рівень організації, потужну синергію, змістовні дискусії та можливість спільно формувати дієві інструменти допомоги тим, хто цього найбільше потребує.
Поділитись
Дізнайтеся також
Усі новини