СТЕНОГРАМА ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ЩОДО ВРАХУВАННЯ ГРОМАДСЬКИХ ІНТЕРЕСІВ ПО МАТЕРІАЛАХ МІСТОБУДІВНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ
«ДЕТАЛЬНИЙ ПЛАН ТЕРИТОРІЇ
ДЛЯ РОЗМІЩЕННЯ САДИБНИХ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ ЗМІШАНОГО ТИПУ (ІНДИВІДУАЛЬНИХ ТА БЛОКОВАНИХ), НА ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНКАХ КАДАСТРОВИЙ НОМЕР 3222484400:10:001:0104 ТА КАДАСТРОВИЙ НОМЕР 3222484400:10:001:0105, ЯКІ ЗНАХОДЯТЬСЯ В С. МИЛА БУЧАНСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ»
с. Мила, Дмитрівська сільська територіальна громада Бучанського район Київської області .
17/09/2024 о 11:00.
Веде громадські слухання: Дмитрівський сільський голова – Тарас Дідич
Доброго дня всім! Сьогодні 17 вересня 2024 року, зараз 11:06, в приміщенні Дмитрівсьої сільської ради за адресою: Київська обл., Бучанський р-н, с. Дмитрівка, вул. Садова, буд. 2 відповідно до ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» та згідно з Порядком проведення громадських слухань щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженого Постановою КМУ №555 від 25.05.11 (зі змінами) відбувається презентація проєкту «Детальний план території для розміщення садибних житлових будинків змішаного типу (індивідуальних та блокованих), на земельних ділянках кадастровий номер 3222484400:10:001:0104 та кадастровий номер 3222484400:10:001:0105, які знаходяться в с. Мила Бучанського району Київської області» в рамках проведення процедури громадського обговорення під час розробки проектів містобудівної документації на місцевому рівні.
У громадських слуханнях можуть брати участь:
- громадськість;
- уповноважені особи підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, які розташовані на території, щодо якої розробляється документація;
- уповноважені посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, повноваження яких поширюється на територію, щодо якої розробляється містобудівна документація, а також на територію, суміжну з територією, щодо якої розробляється документація;
- представники замовника розроблення містобудівної документації та розробника містобудівної документації.
- Прохання всіх присутніх зареєструватися для участі у громадських слуханнях.
- Нагадую, що громадські обговорення тривають: з «30» серпня 2024 р. по «28» вересня 2024 р. включно. Тобто, після нашого засідання, ще 11 днів будуть тривати.
- Всі зауваження та пропозиції, подані представниками громадськості, будуть внесені до протоколу. Всі пропозиції, які надійдуть протягом зазначеного періоду до Дмитрівської сільської ради будуть внесені до журналу пропозицій/зауважень по даному проекту.
- Проводиться відео фіксація перебігу громадських слухань, що є невід’ємним додатком до протоколу.
Містобудівна документація розроблена Проектним інститутом Служби безпеки України на підставі рішення Дмитрівської сільської ради Бучанського району Київської області на від 28 травня 2024 року № 12/42 та завдання на розроблення детального плану території.
Орган, що прийматиме рішення про затвердження ДТП: Дмитрівська сільська рада Бучанського району Київської області.
Детальний план території розроблений з метою: деталізації планувальної структури території, просторової композиції, параметрів забудови та ландшафтної організації частини території, уточнення меж всіх обмежень у використанні земель, визначення параметрів забудови та містобудівних умов та обмежень, визначення напрямів, черговості та обсягів подальшої діяльності щодо: попереднього проведення інженерної підготовки та інженерного забезпечення території, створення транспортної інфраструктури, організації транспортного і пішохідного руху, охорони та поліпшення стану навколишнього природного середовища, забезпечення екологічної безпеки, комплексного благоустрою та озеленення тощо.
Пропонується наступний порядок денний з відповідним регламентом:
-
-
- Доповідь розробника – до 15 хвилин.
- Обговорення проекту (запитання/зауваження/пропозиці). Виступи зареєстрованих учасників в обговоренні (за наявності) – до 15 хвилин.
- Обрання представників громадськості, які увійдуть до складу погоджувальної комісії (у разі її утворення) – до 5 хвилин.
- Підбиття підсумків та заключне слово голови зборів – 5 хвилин.
-
Питання до порядку деного є? Можливо є доповнення, зміни? Якщо не має, тоді хто за такий порядок денний прошу проголосувати. Хто за? Хто проти? Хто утримався? Дякую, одноголосно.
Надається слово представнику розробника – головному архітектору проекту – Лідії Магаляс.
Доброго дня, всім присутнім!
До вашої уваги зазначений Детальний план території. Площєю розробки даного детального плану складає 3,8675га. Відповідно до викопіювання з ГП с. Мила та розташована дана територія у Пн-Сх частині с. Мила в існуючих межах. Вона складається з 3-х земельних ділянок з цільовим призначенням: 02.01 Для розміщення, будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд. А також дві ділянки для ведення особисто-селянського господарства.
Наразі територія вільна від забудови. Об’єкти культурної спадщини та об’єкти природньо-заповідного фонду також відсутні. Більша частина території вкрита вкрита малоцінними древними рослинністю та чагарниками.
В рамках розробки данного проекту проаналізовані існуючі планувальні обмеження, що розповсюджуються на дану ділянку проектування, а саме це території в червоних лініях, охороною зоною уздовж об’єктів енергетичних мереж, також охоронна зона вздовж об’єкту зв’язку. Також визначено, що наразі акустичний вплив від автодоріг загального користування на дану територію не поширюється.
Функціональне призначення території відповідно до генерального плану с.Мила це території садибної житлової забудови, а також транспортної інфраструктури, а саме вулично-дорожньої мережі. А отже детальний план деталізує рішення генерального плану.
Відповідно до класифікатору цільового призначення та його співвідношення до видів функціонального призначення було визначене функціональне зонування території, а також гранічні параметри забудови.
В рамках даного детального плану визначено зона житлової садибної забудови, загальною площею – 3,0 га, що включає в себе територію індівідуальоної житлової забудови, а також садибної забудови блокованого типу, територію проїздів, озеленення, а також мощення. Та території вулиць та доріг, що обмежені червоними лініями вздовж північної та західної мережі, а також частково в середені кварталу.
В межах території проектування пропонується розміщення дво-поверхових садибних житлових будинків двох типів, а саме 27-ми будинкі індивідуального типу та чотирьох-блокованих будинків двох типів, що представлені трьох-квартирними та чотирьох-квартирними.
Загальна кількість населення на перспективу за розрахунком складатиме 123 особи, щільністью населення на дану житлову територію – 41 осіб/га.
За розрахунками потреба в об’єктах громадського обслуговування дану кількість перспективного населення є незначною, одже пропонується її забезпечити за рахунок обєктів громадського обслуговунння за межами проектування.
Крім цього, пропонується сформувати зону зелених насаджень обмеженого користування загальною площею 0,06га, з влаштуванням відповідних майданчиків відпочинку, занять спортом та фізкультурою.
Пропонується в рамках даної зони також відповідні елементи благоустрою, а саме мощення електродоріжок , влаштування лав на наступних етапах реалізації даного проекту.
В рамках детального плану також відображено план функціонального зонування території, а також в текстових матеріалах детального плану доведено детальний перелік відповідних видів цільового призначення ще є дозволеними та супутніми в рамках визначених зон.
Основна концепція розвитку транспортної інфраструктури полягає в узгоджені єдиної системи зв’язків між територією проєктування з центром с. Мила.
Класифікацію вуличної мережі визначено відповідно до рішень ГП: а саме житлові вулиці, а також внутрішньо-квартальні та протипожежні проїзди.
Транспортне обслуговування населення, що проживатиме в рамках даного кварталу, буде забезпечене маршрутом громадського транспорту у міжміському сполученні, що проходить у південной стороні по дорозі загального користування. Найблища зупинка розташована на відстані близько 600 м.
Загальна кількість машино/місць для постійного зберігання автомобілів населення, відповідно до розрахунків складє – 41 машино-місць та передбачене їх відповідне зберігання на присадибних ділянках.
Даним детальним планом передбачено повних комплекс інженерного забезпечення території.
Розрахункова потреба у воді – 189 м3 макс/добу (135 м3 – протипожежні потреби, 40,0 м3 – на потреби населення) за рахунок проектної свердловини.
Розрахунковий об’єм стічних вод – 41 м3 макс/добу.
На довгострокову перспективу, відповідно до нормативних вимог, пропонується підключення до централізованих мереж водопостачання, які закладені ГП на першочергового план реалізації запроектовані локально-очисні споруди (типу септики) у Сх частини даної території.
Розрахункове електроспоживання на перспективу складатиме - 156 кВт.
Пропонується під'єднання до існуючих мереж електропостачання та уточнення даної схеми після отримання відповідних технічних умов.
Опалення та гаряче водопостачання житлової забудови передбачається забезпечувати від автономних побутових теплогенераторів, що працюватиме від газових мереж.
Витрати теплоти на розрахункові строки становитиме близько - 1,0 Гкал/год.
Газопостачання даної території пропонується за рахунок прокладання мереж газопостачання середнього тиску з підключенням до існуючої мережі, що проходить до Дмитрівської ради.
Річна норма утворення твердих побутових відходів складатиме близько -102,0 т.
Проектом визначений розподільний спосіб та збирання твердо-побутових відходів на відповідних облаштованих майданчиках.
Окрім цього передбачені заходи з інженерної підготовки та благоустрою даної території, проведена інженерно-будівельна оцінка та визначені відповідні категорії.
Пропонується перелік загальних заходів з інженерної підготовки, що включають вертикальне планування та відведення талих та дощових вод.
Враховуючи рельєф даної території визначено 1 басейн каналізування та прокладання закритої мережі дощової каналізації з подальшим відведеннм на локальні очисні споруди дощової каналізації.
В рамках данного проекту відповідно до нормативних вимог та завдання узгодженим з обласним ДСНС було розроблено розділи: заходи ІТЗ ЦЗ на особливий період та на мирний час.
Садибні житлові будинки не є об’єктами проєктної документації на які передбачаеться розробка даного розділу, але проектно-детального плану пропонується використовувати підвальні приміщення житлових будинків, як найпростіші укриття перспективного населеня.
Крім цього в складі ДПТ розроблено план червоних ліній, виконані геодезичні розрахунки координат параметрів червоних ліній. На кресленні поперечних профілів вулиць визначені основні їх параметри та існуючи та перспективні інженерні мережі, що проходять в транспортних коридорах.
У складі землевпорядної частини детального плану розроблено план сучасного використання земель за формою власності із значенням категорій та виду цільового призначення, з урахуванням наявних обмежень та обтяжень.
У межах території проєктування пропонується реалізувати наступні землевпорядні заходи, а саме перспективний розподіл земель та зміна цільового призначення земельних ділянок відповідно до функціонального зонування, що визначено даним проектом.
Загалом містобудівні заходи включають та передбають реалізацію даного проекту у короткостроковий період це до 5-ти років та пропонується перед початком будівництва виконати основні заходи з інженерної підготовки та інженерного облаштування даної території.
Відповідно до розділу ІІ «Методичних рекомендацій із здійснення стратегічної екологічної оцінки містобудівної документації», в рамках даного проекту відсутні обєкти, які згідно з законодавством передбачають подальшу процедуру оцінку впливу на довкілля можуть мати ймовірні наслідки на екологічну мережу для територій та об’єктів природно-заповідного фонду та екологічної мережі не передбачаються, розроблений проєкт містобудівної документації не потребує здійснення стратегічної екологічної оцінки.
Загалом коротко це все. Дякую за увагу.
Тарас Дідич
Дякую. Які є запитання до доповідача, будь ласка.
Добре.
Тоді будь ласка, більш конкретне питання. Локалі очисні споруди, де передбачаєте?
Лідія Магаляс.
Так. Запроектована вулиця всередині кварталу з продовженням даного проїзду для обслуговування блокованої забудови і в цій частині передбачені двокамерні водонепроникні септики, що дозволені в рамках садибної забудови.
Тарас Дідич
Санітарна зона від них залишається тільки на цій території чи вона буде накладати обмеження?
Лідія Магаляс.
Вона частково накладає обмеження на прилеглу територію, але відповідно до цільового та функціонального призначення за ГП все території для транспортного підприємства тобто так само, (якщо видно тут) обмеженні санітарної зони. Санітарна зона накладається на територію обмеженою санітарною зоною.
Тарас Дідич.
Де локальні-дощові?
Лідія Магаляс
Локальні очисні дощової каналізації в рамках даного кварталу не передбачає. Була врахована перспектива, яка закладена ГП, ця схема проаналізована та запроектовані мережі вздовж житлових вулиць.
Тарас Дідич
Я не пам’ятаю, що там у нас були очісні споруди локальні. Свердловини для цієї частини?
Лідія Магаляс
Свердловина передбачена на прилеглій території та проектні рішення ГП були також враховані ДП оскільки розміщення, досить щільне розміщення перспективних інженерних споруд воно матиме ймовірно негативний вплив на екологію і виснажуватиме підземні водоносні горизонти.
Тарас Дідич
Ми з вами знаємо, що якщо ми не передбачили, то теж приватна територія сьогодні всі ці території які ми розглядаємо всі приватні і сьогодні сказать, що ми зобов'язуємо, що там сусід буде давати воду сюда це трошечки воно питання. На жаль там це не сільська рада ці землі ділились вони були розділені без нас і ті землі теж розділені приватної власності і буде питання, як воду взяти у сусіда. Чи буде він передбачати в себе. Там дитяча ігрова площадка для все-таки 128 чоловік жителям.
Лідія Магаляс
В центральній частині зона озеленення та передбачае майданчики тобто в рамках даного рівня деталізації вони досить схематично відображені але за розрахунком нормативних площ і вони навідь запасом запроектовані.
Тарас Дідич
Хай буде це все-таки в мене була би пропозиція щоб ми вплив санітарний на сусідній ділянки старалися мінімізувати, тому що тоді ми розробляли цей детальний план і генеральний план (це вже 10 років) про що сьогодні йдуть зміни певні ви розумієте люди до війни мали одне бачення сьогодні вони можуть мати інше бачення щоб ми не робили прохання щоб все-таки максимально було на території своїх щоб ми розуміли що ми не закладаємо зразу обмеження для сусіда.
Тарас Дідич
Які є будь ласка, ще трошки слухали, в кого що є які пропозиції будь ласка.
Питання
Укриття передбачається в зблокованій забудові, що люди матимуть можливість скористатися найпростішим укриттям індивідуальних садибних будинків?
Лідія Магаляс
Відповідно до нещодавно прийнятих змін до нормативів, які регламентують захисні сторони цивільного захисту вони стали більш жорсткими, вони обов'язкові є для об'єктів громадського призначення з відповіною кількістю населення і вони йдуть за розрахунком радіус окуплення 500м. Для даної житлової садибної забудови ми не можемо зобов'язати оскільки це законодавчо непередбачено будувати повноцінні укриття за нормами але, як найпростіш ми рекомендуємо. да
Питання
Лише розблоковані і індивідуальні норми чи буде кожна індивідуально?
Лідія Магаляс
Ну та пропозиція, яка була закладена детальним планом щоб кожен житловий будинок був зі своїм підвалом, ну це було б доцільно.
Тарас Дідич
Таунхауси ми знаємо, що вони будуються, як блоковані коли вводяться в експлуатацію кожен отримує документ, що в нього індивідуальний житловий будинок і зобов'язати власника індивідуального житлового будинку потім приймати до себе в хаті когось він може пустити кого він хоче друзі, але зобов'язати його що ти робив в себе в хаті для сусідів ми не можемо.
Тому тут правильно я розумію? Кожен має думати сьогодні будується то потрібно розуміти, що потрібно хось якесь приміщення подвійного призначення щоб воно було передбачати тому що інакше тут при тому що воно є тут єдине місце де можна передбачити і ви його якщо будете планувати хоча би місце під модульні укриття, які є ми зараз купляли там для дитячих садочків ми купляли на 60 але є на 20 на 40 на 60 можна хоча би місце під модульне де потім його щоб було поставити так як там в центрі получається і та ігрова площадка спортивна щоб туда ж можна було у разі необхідності може люди потім зберуться все-таки вони будуть об'єднані більш проектом. Можливо вони туди купляти де модульне укриття і скажуть для тих хто немає вдома. Бо питання грунтових вод я не знаю як там буде.
І просто вам ще хочу підсказати те, що ви кажете що там немає звукового впливу від трас це неправда живу дальше, но чую. І хто живе тут вам підтвердить що це дійсно так і тому тут беріть враховуйте що траси чути. А зараз ще коли хлопці хочуть на мотоциклах поганяти то так його чути дуже нормально там ці є звуковий вплив. Це просто вам я не те, але підказує щоб знали, як від жителя який живе там приблизно цих розуміє що що вони йдуть не на настільки що там немає, але вплив є.
Тарас Дідич
Будь ласка, хто ще які є запитання, будь ласка.
Так, тоді у нас є, тоді пропоную перейти до пункту третього порядку денного. Обрати представників громадськості, які увійдуть до складу погоджувальної комісії. У разі якщо в нас будуть зауваження і потрібно буде її створити.
Висловили бажання: Гріщенко Юлія Федорівна, Бубир Володимир Петрович, Бойко Тетяна Володимирівна і Романюк Лідія Петрівна. Надали згоду на те, щоб потім, якщо в разі будуть виникнені тому що у нас це буде і відео розміщено на сайті. І все люди ще мають право до 28 вересня подавати зауваження, якщо буде необхідність щоб тоді комісії щоб вона була зараз згідно нового порядку вона створюється зараз. Може є ще у когось хтось послухав має бажання розуміючи про що мова.
Питання
Це котеджне містечко?
Тарас Дідич
Ну оце ось вам же ви ж слухали слухали і кажете. Так це житлова забудова це не котеджне містечко. Бо містечко має трошечки але це житлова забудова. Це такі будинки, як у нас на вулиці Незалежності. Там частина буде тільки мала ота частина. Я просто дивуюсь коли ви слухаєте доповідь. Ось тут це будуть зблоковані будинки оті так звані все інше це йде індивідуальні звичайні житлові будинки, тому в принципі тут там менша частина під блоковані більша частина під індивідуальні житлові будинки. Я не думаю, що там вони будуть його обгороджувати робити і так далі хоча це їхнє право, як вони захочуться будь ласка. Просто є ще в когось питання пропозиції, бажання?
Ні, то тоді ще раз повторюю Грищенко Юлія Федорівна, Бубир Володимир Петрович, Бойко Тетяна Володимирівна і Романюк Лідія Петрівна.
Хто за те щоб включити їх, прошу проголосувати. Хто за? Хто проти? Утримались?
Ну я розумію, що люди самі які включають не утрималися, всі інші за.
Тому більшістю голосів. У нас є створені згідно з журналом реєстрації представників громадськості увійти до складу погоджувальних комісі так у разі її створення у нас зареєструвались і ми проголосували і у нас ввійшли люди яких я назвав.
Заключним пунктом наших слухань є підбиття підсумків громадських слухань. В принципі ми з вами заслухали доповідь, бачили проект є зауваження чи пропозиція навіть я би так сказав, що все-таки коли ми робимо, проектуємо такі речі старатися не накладати обмеження на сусідні території це не 15 соток одна ділянка де не можна тут щоб максимально ми старалися щоб вирішувались питання в рамках зони планування, щоб ми не накладали на інші. Тому що колись було так. Зараз ми будемо розробляти новий комплексний план коригувати, може люди зараз захочуть там по-іншому доробити щоб ми не виходили на ті території з інших. Тому прохання отак і випробовувати щоб максимально не створювати дискомфорт сусіднім забудовникам чи власникам.
А так є перспектива тим більше, що ми розуміємо, що наша громада буде розвиватись і буде забудовуватись. Нажаль багато людей, які виїхали і не мають можливості повернутись на схід і ще не скоро в них буде можливість повернутися і тому попит на житло ось тут в передмісті де все-таки є більше робочих місць доступу до роботи до бізнесу буде воно користуватись попитом і буде. Тому краще хай будується, але щоб це було і йшло правильно та як має бути з розробленням детальних планів затверджені обговоренням і щоб ми розуміли, що в нас буде і як воно буде розвиватись наша громада.
Які є пропозиції, можливо якщо хтось хоче сказати? Будь ласка скажіть бо получається, що тільки я говорю наче не даю вам, будь ласка.
Якщо немає то тоді обговорення тут у залі завершене, але письмові зауваження і пропозиції, що надійшли під час проведення громадських слухань згідно з журналом реєстрації поки що відсутні. У разі виникнення цих, тому що я ще раз наголошую до 28 вересня ще буде проводитись обговорення, якщо надійдуть і в разі виникнення спільних питань пропозицій та зауважень можуть розглядатись на погоджувальній комісії в виконавчому визначеному законом порядку і інформація щодо утворення погоджувальної комісії та інформація щодо розгляду отриманих зауважень та пропозицій буде розміщена на сайті Дмитрівської сільської ради.
Нема заперечень?
Не має.
Тоді пропоную вважати громадське слухання щодо врахування громадських інтересів у ході розробки проекту містобувної документації «Детальний план території для розміщення садибних житлових будинків змішаного типу (індивідуальних та блокованих), на земельних ділянках кадастровий номер 3222484400:10:001:0104 та кадастровий номер 3222484400:10:001:0105, які знаходяться в с. Мила Бучанського району Київської області» вважати такими що відбулись у повній відповідності до діючого законодавства.
Хто за? Прошу проголосувати. Хто проти? Хто утримались?
Одноголосно.
Дякую всім присутнім.
Наше засідання оголошую закритим.
Прикріплені файли: